Genel Bakış

VESTEL VRF merkezi iklimlendirme ürünleri, performansı artıran ve enerji tasarrufu sağlayan birçok önemli teknolojiye sahiptir. Ürünlerimizde mükemmel soğutma/ısıtma performansı sağlayan, konforu ve güvenilirliği artıran ve kolay kurulum sağlayan özel teknolojiler yer almaktadır.

Yüksek verimli DC inverter kompresör

VESTEL VRF ürünleri, yenilikçi tasarımı ve yüksek performanslı fırçasız DC kompresör kontrolü, geliştirilmiş performansta ısı değiştirici ile birlikte kullanarak, soğutma EER (Enerji Verimlilik Oranı) ve ısıtma COP (Performans Katsayısı) değerlerinde pazardaki en yüksek enerji verimliliği seviyelerine ulaşır. Yüksek verimli DC inverter kompresörü güç tüketimini %25 azaltır.

Güçlü mıknatıslar, yüksek tork ve verim sağlarken ses düzeyinde %70 azalma sağlar.

Pürüzsüz 180° sinüs dalgalı DC inverter

Motor rotasyonunun pürüzsüz hale getirilmesi için 180° sinüs dalgasının kullanılmasıyla, klasik testere dişi dalgasına kıyasla çalışma verimi büyük ölçüde artmıştır.

Genel Testere Dişi Dalgası                                                          180° Sinüs Dalgalı DC Inverter

Yüksek verimli DC fan motoru
Sistem, çalışma yükü ve sistem basıncına göre, minimum enerji tüketimi ve maksimum performans sağlamak için DC fanının hızını kontrol eder.

Optimize edilmiş fan ızgarası

Optimize edilmiş fan kanadı şekli ve yeni hava çıkış ızgarası, hava akış hacmini artırır ve bu da fan performansını geliştirerek gürültüyü azaltır. Aynı zamanda, 40Pa değere kadar daha yüksek bir harici statik basınç elde edilir (0-20Pa standart değerdir, 20~40Pa özelleştirilmelidir.)

Yeni profilli fan kanadı

Keskin kenarları ve küçük kavisleriyle yeni bir kanat, hava akımı oranını arttırır ve titreşimi ve hava akımı direncini azaltır.

Çoklu solenoid valflı kontrol teknolojisi

Tek bir sistemde çoklu solenoid valflı kontrol teknolojisi sunar. Üniteye takılı tüm solenoid valfler, sıcaklık kontrolünün hassas şekilde gerçekleşmesini, sistemin durmadan çalışmasını ve hesaplı bir şekilde konforlu bir ortam sunulmasını sağlar.

Dönüşümlü çalışma döngüsü

Bir kombinasyonda, herhangi bir dış ünite ana ünite olarak çalışabilir ve ana ünite, dış ünite arasında eşit çalışma süresi sağlamak için bir süre çevrim yapabilir. Bu sayede sistemin çalışma ömrü uzar.

Yedekleme çalışması

Çoklu bir sistemde bir modül arızalanırsa, çalışmanın devam etmesi için diğer modüller arızalı olanın yerine yedekleme çalışması yapabilir.

Hassas yağ kontrolü teknolojisi

5 aşamalı yağ kontrol teknolojisi, her bir dış ünitenin ve kompresörün yağ miktarlarının her zaman güvenli bir seviyede tutulmasını sağlayarak, kompresör yağı eksikliği sorununu tümüyle çözer.

1. aşama: Kompresör dahili yağının ayrılması

2. aşama: Yüksek verimli yağ ayrımı (%99’a kadar ayırma verimi)

3. aşama: Kompresörler arasında yağ dengeleme teknolojisi

4. aşama: Modüller arasında yağ dengeleme teknolojisi

5. aşama: Akıllı sistem yağ geri dönüş programı